3:2 (22,-23,-26,18,10) a 1:3 (-18,18,-25,-12)

Iskra :

D.Lacková, P.Vetráková, G.Balciarová, L.Tomengová, L.Tokárová, L.Knechtová (N.Hroncová, R.Vojteková, T.Vetráková, M.Krajčiová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Iskra sa snažila v derby získať čo najviac bodov, lenže dievčatá vyrobili viacej vlastných chýb ako súper. V prvom dvojhodinovom stretnutí sa hral napínavý a pestrý žiacky volejbal. Hnúšťanky hoci viedli v každom sete, si sťažili cestu k výhre najmä pokazenými loptami „zadarmo“, ktoré nezvládli tak ako majú natrénované. Dievčatám sa nedá uprieť snaha a bojovnosť. V treťom sete pustili set až v závere vlastnými chybami, následne museli dobiehať vedenie súpera. V piatom sete sa domáce sústredili na hru, ktorá bola odmenená víťazstvom v sete i v zápase 3:2. Druhý zápas stratila prvý set Iskra nedôslednosťou na sieti. Po vyrovnaní zápasu na 1:1, sa o osude zápasu rozhodovalo v treťom sete. Iskra mala setbal pri vlastnom podaní za stavu 24:22. Lenže pokazený servis a následne i prehodené lopty neveštili nič dobré. V štvrtom sete už iskra ťahala za kratší koniec. Set si súper ustrážil a tak i víťazstvo 1:3.

Dievčatá hrali v mnohých momentoch pekný volejbal, ale následne nasledovali výpadky v poli či na sieti.