Staršie žiačky vo finále Slovenského pohára tretie

27. 06. 2011 |

Finále Slovenského pohára starších žiačok Mošovce 2011

V dňoch 24. – 25. júna 2011 sa v Mošovciach konalo finále Slovenského pohára starších žiačok, na ktorom sa predstavili aj žiačky VK Iskra Hnúšťa. Na turnaji štartovalo šesť najlepších družstiev zo Slovenska, ktoré sa prebojovali po vyraďovacích bojov do finále. Dievčatá z Hnúšte obsadili veľmi pekné tretie miesto, čo možno zaradiť k významným úspechom našich žiačok. Ich výkony boli počas oboch dní výborné, no najmä bojovné. V niektorých momentoch bojovali nielen so súperom, ale najmä s prudkým vetrom, keďže sa hralo na antukových ihriskách. Ich výkony si všimli aj organizátori turnaja a ostatný tréneri, keď pri vyhlasovaní výsledkov turnaja, boli vyhlásené za najlepšie hráčky dve naše hráčky.

Ako najlepšia nahrávačka bola vyhlásená Júlia Pásztorová a ako najlepšia smečiarka turnaja Bianka Sliacka, čo je aj pre tieto dievčatá veľká odmena a motivácia do ich ďalších volejbalových rokov. Ale  aj ostatné dievčatá podali výborne výkony a každej z nich patrí veľké poďakovanie od trénerov. V kádri žiačok Iskry boli aj tri mladšie žiačky, ktoré si zastali svoje miesto na výbornú a prispeli tak k výbornému výsledku.

Iskra:

B.Sliacka, M.Hochmannová, J.Pásztorová, N.Klembuszová, N.Václavíková, S.Hosťovecká, liberka M. Mrnková (S.Vetráková, B.Žúdelová, T.Štefániková)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

VÝSLEDKY:

Hnúšťa – Milanotrade Banská Bystrica  1:3

Hnúšťa – ŠKM Liptovský Hrádok  1:3

Hnúšťa – Púchov  3:0

Hnúšťa – Trenčín  3:0

Hnúšťa – Malacky  3:1

Konečné poradie družstiev:

1. L.Hrádok

2. B.Bystrica

3. Hnúšťa

4. Malacky

5. Trenčín

6. Púchov

foto Mošo