TJ-ŠK VK Krupina – VK Iskra Hnúšťa

3:2 (-21,-18,15,23,10) a 0:3 (-21,-19,-17)

E.Boľfová, K.Jozefíková, N.Michalková, T.Vrábľová, N.Piaterová, T.Kováčová, libero – K.Svinčiaková (A.Sabacká)

Tréneri: I.Pasiar, Š.Majeský, S.Tomčík

Hnúšťanky začali kľudne, zbierali bod za bodíkom a výsledok sa ukázal. Lenže prišlo tradičné poľavenie, domáce zatlačili servisom do hlbokej defenzívy Iskru a znížili na 2:1. Štvrtý set Iskra prehrávala, ale v závere sa dotiahla a ujala vedenia 23:21. Znova prišli nezmyselné chyby a súper vyrovnal stav na 2:2. Iskra sa skonsolidovala a v piatom sete obracala strany za stavu 8:3. Zdalo sa, že víťazstvo príde samo, ale domáce kvalitným servisom znova otočili stav vo svoj prospech a nenechali si už ujsť víťazstvo. Iskra v tomto prípade nezískala bod, ale stratila dva body, pretože prišla o víťazstvo za tri body vlastným pričinením. Už kolky krát za sezónu!

Druhý zápas sa Hnúšťanky znova pustili do boja, ale teraz dievčatá hrali pozornejšie, cieľavedomejšie. Prevzali opraty do svojich rúk a teraz ich už nepustili. Jasne dominovali v útoku a zlepšili i organizáciu v poli. Víťazstvo 3:0 im patrí zaslúžene.

Iskra sa konečne odpútala z dna tabuľky a záleží len na dievčatách či to bude na dlhší čas. Najbližšie majú čo vracať súperkám s pod Urpína.