OM SR staršie žiačky I. trieda

TJ Slávia TU Zvolen – VK ISKRA Hnúšťa A

0:3 (-22,-12,-24) a 1:3 (20,-27,-17,-17)

B.Sliacka,M.Hochmannová,S.Hosťovecká,J.Pásztorová, N.Václaviková,N.Klembuszová, (D.Dolezsová)

Družstvo starších žiačok vycestovalo za svojím súperom do Zvolena, kde si chcelo udržať svoju tohto ročnú neporaziteľnosť. Dievčatám sa to aj podarilo, ale výsledok aj keď sa zdá ako jednoznačný sa vôbec nerodil ľahko. Hráčky vstúpili do stretnutia veľmi zle. Pri podaní súpera urobili niekoľko chýb na prihrávke a domáce hráčky rýchlo vyhrávali 7:0. Po oddychovom čase sa však dostáli do správneho herného tempa a svojou peknou útočnou hrou nedovolili domácim vyhrať prvý set. Druhý set jasne ovládli hráčky Iskry sa jednoznačne ho vyhrali. Tretí set bol ako na hojdačke. Družstvá bojovali o každý bod a v závere sa viac šťastia priklonilo na stranu Iskry a zápas doviedli dievčatá do víťazného konca.

Druhý zápas sa nezačal pre Iskru opäť najlepšie. Domáce si vytvorili niekoľko bodový náskok, ktorý si udržali až do konca setu. Druhý set bol zo strany Iskry veľmi dôležitý. Prípadnou jeho stratou by si značne skomplikovali cestu za víťazstvom s húževnatými a vysokými hráčkami domácich. Opäť to bol boj o každú loptu. Družstvá sa striedali vo vedení. Domáce hráčky mali výhodu dvoch setbalou, ale hráčky Iskry bojovali a nakoniec svoj druhý premenili vo víťazstvo v sete 27:29. Tretí a štvrtý set boli už jasne v réžií hosťujúcich hráčok, ktoré zhodne vyhrali 25:17 a tak celý zápas doviedli do víťazného konca.

Veľmi pozitívne pre trénerov bolo najmä to, že na nahrávke sa vymenili obidve nahrávačky jeden zápas jedna a druhý druhá a obidve si zastali svoje miesto veľmi dobre.