TJ Slávia TU Zvolen – VK Iskra Hnúšťa 1:3 (20,-20,-21,-19) 3:1 (20,23,-18,22)

21. 03. 2010 |

Obidva zápasy sa niesli v znamení bojovnosti a ťažkopádnosti z obidvoch strán. Pekných volejbalových akcií bolo pomenej. Iskra nepodala očakávané výkony ani v poli a ani na sieti, hoci jej hráčkam nemožno uprieť snahu. Často však boli Hnúšťanky nepripravené na akcie zvolenských hráčok. Mali problémy aj s ľahkými prehodenými loptami. Iskra vyhrala prvý zápas najmä bojovnosťou a menším počtom nevynútených chýb. Škoda, že „svoje“ si oddreli len niektoré hráčky z družstva. Výkony Zatrochovej, Mrnkovej, Sliackej a obidvoch liberiek boli slabou náplasťou na volejbalový prejav družstva, hoci to v prvom stretnutí stačilo na súpera.

V druhom stretnutí sa výraznejšie prejavila nepozorná a nedôsledná hra niektorých hráčok Iskry, čo Zvolenčanky využili. Iskra po prehratom prvom sete dvíhala v závere druhého dejstva hlavu, lenže za stavu 23:23 rozhodca vstúpil do hry svojimi nepozornými verdiktami a prispel k výhre domácich v tomto sete. Hoci tretí set Iskra vyhrala a zdalo sa, že sa vzchopí, nepozornosťou a  nekoncentrovanosťou dali jej hráčky najavo, že nemajú záujem o víťazstvo. Nestačí, keď tím potiahnu tri – štyri hráčky. Hnúšťanské družstvo malo na to, aby predviedlo oveľa lepší výkon. Zrejme si v druhom zápase vybrali niektoré hosťujúce hráčky oddychový čas a nechali zvolenské volejbalistky hrať i vyhrať zápas. Nepomohli ani striedania, ani zmeny v obrannom systéme hnúšťanského družstva. Iskre citeľne chýbala kvôli chorobe univerzálna hráčka Ďurišová.

Zostava Hnúšte: Zatrochová,  Sliacka, Mrnková, Ďurindová, Vojteková, Kvetková, liberky – L.Tokárová, T.Belicová, (J.Knappová).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová