OM SR staršie žiačky I. trieda

VK ISKRA Hnúšťa A – VK Milanotrade Banská Bystrica

1:3 (-18,-21,15,-19) a 3:0 (20,18,18)

B.Sliacka, M.Hochmannová, S.Hosťovecká, J.Pásztorová, M.Mrnková, P.Kvetková, (N.Václaviková, D.Dolezsová, N.Klembuszová)

V XIII. kole oblastného majstrovstva starších žiačok sa v Hnúšti stretli tabuľkový susedia. Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim hráčkam. Rýchlo si vybudovali päťbodový náskok, ktorý si udržiavali až do stavu 16:11. Od tohto stavu nastal zlom v domácom družstve dievčatá začali kopiť jednu chybu za druhou. Súper rýchlo otočil priebeh prvého setu vo svoj prospech a set vyhral 18:25. Druhý set sa opäť vyvíjal lepšie pre hosťujúce hráčky, ktoré ho vyhrali 21:25. Tretí set od začiatku až do konca patril domácim, ktoré zlepšili podanie a hneď sa to odzrkadlilo na stave, ktorý domáce vyhrali 25:15. Štvrtý set bol úplne vyrovnaný až do stavu 18:18, kde domáce hráčky urobili niekoľko vlastných školáckych chýb a to ich stálo lepší výsledok. Set prehrali 19:25 a tým aj celý zápas 1:3 na sety.

Druhý zápas už domáce hráčky hrali pozorne začala sa im hra dariť. Na sieti dominovala M.Mrnková, ku ktorej sa pridali aj ostatné hráčky. Dievčatá zápas vyhrali 3:0 na sety. V druhom zápase dievčatá opäť ukázali svojim fanúšikom, že keď sa venujú iba hre a vedľajšie vplyvy zahodia za hlavu vedia podať výborný výkon