Víťazom XVIII. ročníka memoriálu Danky Gálovej sa stal MŠK Žiar nad Hronom

17. 09. 2011 |

Turnaj začal zápasom domácich hráčok Iskry proti hráčkam z Poltára. Prvý set po dramatickej koncovke vyhrali domáce hráčky 26:24. Druhý set mal opäť dramatickú koncovku so šťastnejším koncom pre hráčky z Poltára a vyhrali ho 25:22 aj keď domáce hráčky viedli po celý set. Do tajbrejku vstúpili hráčky Iskry už znova koncentrované a niekoľkými dobrými podaniami a úspešnými útokmi si vypracovali až sedem bodový náskok, ktorý si udržali až do konca setu a vyhrali ho 15:6.

Druhý zápas hráčky Iskry odohrali s hráčkami z Krupiny. Domáce hráčky v obidvoch setoch prevýšili svojho súpera najmä peknou útočnou hrou a zvíťazili 2:0 po setoch 25:23, a 25:20. Tretí zápas bol s pohľadu Iskry najlepší aj keď v súboji proti extraligovému Žiaru ťahali za kratší koniec a podľahli mu 2:1. Vstup do zápasu sa domácim hráčkam vydaril veľmi dobre, jasne prevyšovali súpera vo všetkých herných činnostiach a favoritovi dovolili uhrať len pätnásť bodov. Druhý set už bol vyrovnaný a rozhodla iba koncovka setu kde hráčky Žiaru preukázali svoju kvalitu a set vyhrali 25:21. Tretí set bol opäť dramatický až do konca. Družstvá sa striedali vo vedení po celý set. Domáce hráčky bojovali hra sa im darila, ale po niekoľkých zbytočných chybách sa pripravili o výhru v zápase keď vyhrávali už 14:12. Od tohto stavu už nedokázali dať ani bod a Žiarčanky aj vďaka výbornému podaniu našej bývalej hráčky Slivkovej vyhrali set 16:14.

Posledný zápas odohrali domáce hráčky proti Slovanu Rimavská Sobota. Zápas sa začal opäť výborným podaním domáci. ktoré rýchlo vyhrávali 9:2, ale ako sa neskôr ukázalo to bolo zo strany domácich všetko. Slovanistky rýchlo zmazali náskok domácich a v zápase jasne dominovali. Aj keď ešte bojovali do konca setu na dobre rozbehnuté hráčky súpera to nestačilo. Smutnou udalosťou prvého setu bolo najmä zranenie nahrávačky L.Sliackej. Toto zranenie už úplne položilo domáce hráčky a druhý set sa stal jasnou záležitosťou hráčok z Rimavskej Soboty a zápas vyhrali 2:0.

Z pohľadu celkového učinkovania družstva som veľmi spokojný a dievčatá opäť ukázali svoju peknú pestrú, ale najmä bojovnú hru, za čo si vyslúžili aj potlesk pekne zaplnenej športovej haly v Hnúšti.

L.Sliacka, M.Hochmannová, M.Mrnková, P.Ďurišová, P.Kvetková, N.Václavíková, libero LuciaTokárová (J.Pásztorová, Lenka Tokárová, M.Jakubcová, S.Hosťovecká)