VK Iskra Hnúšťa – MVK Poltár 0:3 (-15,-23,-21) 2:3 (-11,-14,21,21,-14)

13. 03. 2010 |

V prvej časti súťaže prehrali Hnúšťanky obidve stretnutia v Poltári a s poltárskou družinou si neporadili ani teraz. Poltárčanky sa s rozvahou vysporiadali v prvom zápase s kŕčovitou snahou domácich presadiť sa. Hoci Iskra začala prvý zápas s odhodlaním, rýchlo stroskotala na dobre organizovanom a kvalitne útočiacom súperovi. Možno prílišná snaha, možno nervozita zviazala myslenie domáceho družstva, ktoré sa ako-tak vzdorovalo Poltárčankám len v druhom sete. Lenže nekompromisná hra hosťujúcich hráčok na sieti a nepresný príjem domácich určili výsledok zápasu. Chýbajúca koncovka na sieti a pokojná prihrávka z poľa bola klincom neúspechu domácich žiačok v prvom stretnutí.

Druhé  stretnutie začali domáce s odhodlaním uhrať slušný výsledok. V prvom dejstve bol ešte stav 11:11, no v ďalšom priebehu hrali prím hosťujúce hráčky. Kvalitné podanie poltárskych dievčat a rozháraná hra Iskry na  príjme i na sieti od tohto stavu vyústili do toho, že sa prvé dva sety stali korisťou MVK. Po mnohých striedaniach v domácom družstve nastal kvalitatívny obrat v hre. V treťom sete podávala Sliacka do stavu 8:0 a postupne sa domáce dostali do jednoznačného vedenia 19:6. Hnúšťanky si však skomplikovali situáciu, no napokon predsa len vyhrali 25:21. V ďalšom priebehu sa hral pestrý a obetavý volejbal, pohľadný pre divákov. Striedali sa obetavé zákroky a útočné akcie na obidvoch stranách, dvíhajúce divákov zo sedadiel. Aj štvrtý set získala Hnúšťa. Skrátený piaty set sa vyvíjal priaznivo pre domáce, tie viedli v koncovke tajbrejku 14:13 pri vlastnom podaní. Ibaže osud nedoprial domácim žiačkam víťazstvo. Po vlastných nevynútených chybách sa museli skloniť pred poltárskymi dievčatami, ktoré mali chladnejšiu hlavu a istejšiu ruku v závere zápasu.

Zostava Hnúšte: Sliacka, Mrnková, Kvetková, Brádňanová, Hochmanová, Hošková, liberka – Tokárová (Belicová, Dolezsová, Jakubcová).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová