VK Iskra Hnúšťa – MVK Poltár 3:0 (18,17,5) 3:1 (22,-18,12,8)

14. 03. 2010 |

Hnúšťanky využili domáce prostredie a zdolali jasne svojho suseda z Poltára. Prvé stretnutie sa jednoznačne vyvíjalo v prospech domácich od začiatku. Hnúšťanky dominovali najmä na servise, čím si vypracovali rešpekt a dostatočný odstup od poltárskeho rivala. V treťom dejstve Iskra jednoznačne prevalcovala MVK. Kapitánka Zatrochová bola na podaní od  stavu 8:4 do stavu 24:4, keď Poltárčanky vďaka tečovanej lopte od siete uhrali piaty bod. Zo strany poltárskeho družstva to bolo v prvom zápase všetko. Hnúšťa hrala pestro a obetavo v poli. V závere stretnutia si zahrali aj hráčky z lavičky Iskry.

Druhé  stretnutie bolo poznačené ľahkovážnosťou, akoby si hnúšťanské volejbalistky mysleli, že sa súper porazí sám.  Ľahké vedenie v prvom sete 7:1 a neskôr 14:6 uspalo domáce hráčky, poľavili v sústredenosti tak, že nevedeli adekvátne odpovedať na akcie hosťujúcich hráčok. V prvom dejstve ešte Iskra zvíťazila. Po zbytočne bezduchom výkone a stratenom druhom sete sa Hnúšťanky zmobilizovali.  Športová hala mohla zase tlieskať príťažlivým volejbalovým akciám a tešiť sa z úspechu domácich kadetiek. V treťom dejstve nastúpila namiesto Ďurindovej Kvetková a priniesla pokoj a rozvahu do hry družstva v poli i na sieti. Hnúšťanské volejbalistky stupňovali svoj tlak, ktorý vyvrcholil vo štvrtom sete exhibíciou, keď súperkám dovolili uhrať len 8 bodov. Hnúšťanky vrátili poltárskemu družstvu dve prehry z prvej polovice súťaže. Iskra sa nachádza priebežne v  tabuľke na štvrtom mieste, čo je najkrajšie postavenie v súťaži za posledné roky.

Zostava Hnúšte: Zatrochová,  Sliacka, Mrnková, Ďurindová, Vojteková, Ďurišová, liberky – Tokárová, Belicová (Kvetková, Dolezsová).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová