VK Iskra Hnúšťa – ŠKM Liptovský Hrádok 3:0 (21,22,23), 3:2 (-25,18,22,-24,4)

06. 02. 2010 |

Domáce začali odvetnú časť v silne pozmenenej zostave, z kádra družstva odišli tri blokárky – Kožiaková, Sedláková, Škodová i smečiarka Hosťovecká. Družstvo hnúšťanských starších žiačok tak posilnili mladšie žiačky Brádňanová a Hochmanová, ktoré si za svoj debut zaslúžia pochvalu, boli oživením herného prejavu Iskry. Podali kvalitný výkon na sieti i na servise. Iskra triumfovala v prvom zápase nad Liptáčkami 3:0. O tom, že to však bol boj o každý bod, svedčí i tesné skóre v jednotlivých setoch. Iskra sa ťažko presadzovala proti dobrej obrane súpera a každý jej bod bol vydretý.

Druhý zápas bol oveľa dramatickejší. Prvý set druhého zápasu bol v réžii domácich, ktoré ho však ustráchaným výkonom v závere stratili po vlastných jednoduchých chybách. Hnúšťanský tím však po striedaní na poste druhej smečiarky podržala výkonom Hošková. Druhý a tretí set sa stal korisťou Iskry. Vlastnými chybami prehrali domáce volejbalistky štvrtý set a stav na sety bol vyrovnaný 2:2. Do tajbrejku však Iskra nastúpila s odhodlaním odčiniť chyby a doviesť zápas do víťazného konca. Zásluhou kvalitného podania Sliackej si v skrátenom piatom sete menili družstvá strany za stavu 8:0 pre Hnúšťu. Hoci súper robil, čo vedel, na dobre rozbehnutý domáci stroj už nenašiel recept. Hnúšťanky v tajbrejku dominovali, vyhrali ho suverénne 15:4.

Zostava Iskry: Sliacka, Mrnková, Kvetková, Brádňanová, Hochmanová, Belicová, liberka – Tokárová (Dolezsová, Hošková, Jakubcová).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová