VK Iskra Hnúšťa – ŠŠK Kometa Košice 2:3 (-24, -22, 21, 11, -10) 1:3 (20, -24, -27, -25)

23. 01. 2010 |

Napriek tomu, že prvé dva sety prvého stretnutia domáce hráčky prehrali, predsa len zdvihli hlavy a dokázali si vynútiť tajbrejk. V ňom však ťahali za kratší koniec.

Po dvoch vyrovnaných setoch, ktoré Hnúšťanky prehrali,  ožili, začali tretí set dobre. Vo štvrtom domáce kraľovali, suverénne ho vyhrali. V tajbrejku Iskra pokazila päť podaní, čo rozhodlo. Hnúšťanky hrali dobre v tomto zápase.

Úvodný set druhého zápasu sa stal korisťou hnúšťanského družstva. V ďalších setoch, ktorých spoločným menovateľom  bola dramatická koncovka, však zvíťazili košické volejbalistky.

Po tom, ako domáce vyhrali prvý set, sa v nasledujúcich setoch rozhodovalo vždy v koncovke a tam mali viac šťastia hosťujúce hráčky. Na ich strane boli aj skúsenosti. Diváci tlieskali volejbalu. Boli spokojní.

Zostava Iskry: Bukviarová, Národová, Štefániková, Migaľová, Palíková, Ďurišová – liberka Zatrochová, Slivková, Szőkeová, Ďurindová.

Tréneri: Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová