VK Iskra Hnúšťa – ŠŠK Kometa Košice 3:2 (-27, -14, 23, 21, 16) 3:0 (23, 15, 21)

20. 03. 2010 |

Východniarky si mohli s určitosťou zabezpečiť tretie miesto súťaži už v prvom stretnutí, v ktorom vyhrávali 2:0 na sety. Hnúšťanské volejbalistky sa však nadýchli k veľkému obratu v zápase a zvíťazili nakoniec 3:2. Potrebný tak bol aj druhý zápas, lenže Kometa mala víťazstvo v sérii na dosah, pretože získala dostatok lôpt. Je škoda prvého setu. Iskra začala veľmi dobre, viedla o osem bodov,  ale nezvládla koncovku. Mala trikrát setbal, no prehrala set 27:29.  V druhom sete sa domáce nevedeli pozbierať. Potom začali hrať svoju hru, aj keď tie ďalšie sety boli dosť vyrovnané. Domáce sa zlepšili herne, stále viedli, boli lepším tímom. Víťazstvo 3:0 v druhom domácom dueli nestačilo Iskre na tretie miesto. Pri vyrovnanom stave v sérii 2:2 na zápasy a pri vyrovnanom pomere setov boli pri zohľadnení pomeru lôpt lepšie volejbalistky Komety.

V druhom zápase domáce hráčky excelovali. Hlavne druhý a tretí set bol v ich réžii. Diváci boli spokojní, Iskra ukončila sezónu dvomi víťazstvami. Prakticky sa však rozhodlo o víťazovi série v prvom sete prvého zápasu na domácej pôde. Vedeli sme, že nemôžeme súperiť s Kometou cez pomer lôpt,“ uviedol Bukviar. Sezóna sa pre ženy Iskry skončila.

Zostava Iskry: Bukviarová, Palíková, Migaľová, Národová, Slivková, Štefániková – liberka Zatrochová, Ďurišová, Szőkeová, Bartová, Ďurindová.

Tréneri: Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová