VK Iskra Hnúšťa – ŠŠK OA Považská Bystrica 1:3 (-21,-23,22,-12) 0:3 (-25,-24,-15)

18. 04. 2010 |

Domáce nastúpili len s jednou striedajúcou hráčkou. Do zápasu proti vyspelému súperovi, v zostave ktorého hrali štyri reprezentantky, išli Hnúšťanky odhodlane. V prospech družstva z Považia hovorila výšková prevaha. Volejbalistky Iskry svoje nedostatky nahrádzali bojovnosťou. Prvé tri sety prvého stretnutia boli až do koncovky dramatické. V druhom dejstve Iskra viedla 24:22, ale nedokázala dotiahnuť set do víťazného konca. To sa jej podarilo až v treťom dejstve, keď Iskra  od jeho začiatku nepustila súpera do vedenia. Vo štvrtom sete sa ukázala herná vyzretosť a najmä výšková prevaha hosťujúceho tímu. Diváci tlieskali v zápase krásnym volejbalovým akciách . Hnúšťanky nedarovali Považskej Bystrici ani jednu loptu zadarmo, ukázali naozaj pestrý volejbalový repertoár a hráčsky um.

Druhý zápas začali domáce znova s chuťou, viedli v prvých dvoch setoch až do ich záveru. V koncovkách setov mal však istejšiu ruku súper, ktorý odvrátil setbaly a vyhral prvé sety 27:25 a 26:24. Aj v týchto momentoch si diváci prišli na svoje, útočné akcie sa striedali s obetavými obrannými zákrokmi v poli na oboch stranách. Pochvalu si iste zaslúži za svoj výkon celé domáce družstvo, ktoré diváci často odmenili potleskom a na konci zápasu sa im diváci tiež poďakovali potleskom za predvedený výkon. Hnúšťanské volejbalistky hrali na hranici svojich schopností a možností. Hoci výsledky nie sú priaznivé pre Iskru, hrou domáce dievčatá iste uspokojili aj náročného fanúšika. Kadetky Iskry sa pocestujú na posledné stretnutia do Žiliny.

Zostava Hnúšte: Zatrochová, Sliacka, Mrnková, Kvetková, Vojteková, Ďurišová  liberka – Tokárová (Knappová).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová