VK Iskra Hnúšťa – TJ ŠK VK Krupina 3:1 (24,-21,16,21) 3:0 (20,19,17)

28. 03. 2010 |

V úvodnom sete prvého zápasu zatlačili hráčky Iskry kvalitným servisom súpera do defenzívy a jeho chyby trestali nekompromisným útokom. Tento scenár „fungoval“ len do stavu 19:8. V ďalšom priebehu sa však začali diať neuveriteľné veci na ihrisku. Iskra si nevedela prihrať, hosťujúce družstvo znížilo stav na 19:18. V koncovke sa obidva tímy naťahovali o body. Prvé dejstvo napokon vyhrali predsa len Hnúšťanky. Hráčky Krupinej sa však dostali do tempa, čo využili v druhom sete, ktorý sa stal ich  korisťou. Iskra v ňom hrala ustráchane, nedôsledne v poli i na sieti. Po niekoľkých zmenách v zostave Iskry sa vykryštalizovala tá správna a domáce začali kontrolovať hru. Veľmi kvalitný výkon podala Ďurindová, ktorá držala svoj vysoký výkonnostný štandard nielen v poli, ale predovšetkým na sieti, kde bodovala a tiež na podaní. Výborný výkon podala i liberka Tokárová, ktorá v niektorých situáciách svojimi zákrokmi „čarovala“. Tretí a štvrtý set vyhrala hnúšťanská partia po tom, ako zlepšili jej hráčky pozornosť.

Druhý  zápas začali znovu Hnúšťanky kvalitným servisom, vyhrávali vysokým rozdielom, no opäť prišlo poľavenie z ich strany a hosťujúci tím začal sťahovať náskok Iskry. Hnúšťanské hráčky však spozorneli, získali istotu a prvý set získali vo svoj prospech. Naďalej podávala spoľahlivý výkon Ďurindová, po chorobe sa uchytila aj univerzálna hráčka Ďurišová, čo prinieslo do hry domácich pokoj. Veľmi kladne možno hodnotiť aj prínos vekom len mladšej žiačky Brádňanovej, ktorá na poste blokárky uhrala bez striedania celé druhé stretnutie, bodovala nielen na sieti, ale i svojim podaním. Bol to jej vydarený debut v kadetkách. Keďže Zatrochová, Mrnková a Knappová podali svoje štandardné výkony, hala mohla tlieskať domácim kadetkám nielen k víťazstvám, ale i k pekným volejbalovým akciám.

Zostava Hnúšte: Zatrochová,  Knappová, Mrnková, Ďurindová, Brádňanová, Ďurišová , liberky – Tokárová, Belicová, (Sliacka, Kvetková, Hochmanová, Miková).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová