VK Iskra Hnúšťa – VK Slávia TU Košice 3:1 (18, 17, -19, 17), 0:3 (-22, -19, -23)

16. 01. 2010 |

Do zostavy Iskry sa vrátila po zranení Petra Ďurišová. Naopak, absentovala v nej Radka Národová.

Hnúšťanky síce v prvom stretnutí zvíťazili 3:1, ibaže v druhom súboji nezískali ani jeden set.

Prvé dva sety prvého stretnutia sa stali pomerne presvedčivo korisťou hnúšťanského celku. Tretí set získali vo svoj prospech slávistky. Hnúšťanky však strata tretieho dejstva nevyviedla z rytmu a vo štvrtom sete bez väčších komplikácií triumfovali. Tešili sa tak z tretieho víťazstva v doterajšom priebehu súťaže. V prvých dvoch setoch Hnúšťanky hrali veľmi dobre. V treťom dejstve viedli hosťujúce hráčky 19:8. Nahrávačku Bukviarovú nahradila Szőkeová, priniesla svojím podaním a pokojom do hry zvrat. Dotiahli sa na súpera, ale napokon získali Košičanky tento set. Vo štvrtom sete Iskra prehrávala 16:11, ale v ďalšej časti setu dievčatá začali hrať a záver setu vyznel jednoznačne v ich prospech.

V druhom zápase mali navrch košické hráčky, aj keď v prvom a v treťom dejstve zvíťazili tesne. V prvom sete sa zranila Slivková, čo poznačilo tento zápas. Aj keď sa vrátila v priebehu zápasu potom na palubovku, bolo to len také trápenie sa. Hnúšťanky skúšali hrať aj na dve nahrávačky, lebo sa nedarilo Ďurišovej. Slávistky zvíťazili  skúsenosťami. V prvom a v treťom sete mali Košičanky aj šťastie.

Zostava Iskry: Bukviarová, Migaľová, Slivková, Štefániková, Ďurišová, Palíková – liberka Zatrochová, Knappová, Ďurindová, Szőkeová.

Tréneri: Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová