VK Iskra Hnúšťa – VK Slovan Rimavská Sobota 0:3 (-22, -18, -15)

06. 03. 2010 |

Volejbalistky Iskry Hnúšťa hostili v sobotu 6. marca v play – off prvej ligy – Východ družstvo VK Slovan Rimavská Sobota. Po úvodných dvoch zápasoch v sérii, ktoré sa hrali minulý týždeň v Rimavskej Sobote, vyhrávali slovanistky 2:0 na zápasy. K víťazstvu v sérii 3:0 im tak stačilo vyhrať prvý zápas v Hnúšti. Prvý bod síce v prvom sete získali hosťujúce hráčky, ale v nasledujúcom priebehu si Hnúšťanky vybudovali náskok 14:5. Domácemu tímu sa darilo na podaní. Lenže slovanistky sa „prebrali“ a začali postupne likvidovať náskok Iskry. Rimavskosobotské volejbalistky dokázali vyrovnať na 19:19. Iskra sa síce ešte ujala vedenia 20:19, ale vzápätí slovanistky vyrovnali na 20:20, odskočili domácim na 20:23 a set už doviedli do víťazného konca.

Začiatok druhého dejstva zvládli lepšie hosťujúce hráčky, ujali sa vedenia 11:3, a to si s veľkým prehľadom ustrážili. Priebežne vyhrávali 19:11, 23:15 a set sa  stal ich korisťou. Tretí set bol jasnou záležitosťou slovanistiek. Ľahko išli do vedenia 15:5 a dominanciu na palubovke potvrdzovali i naďalej.

Slovanistky predviedli sústredený, veľmi dobrý výkon. Zahrali oveľa lepšie než v domácom prostredí. Opačne to platí pre domáce družstvo. Nezvládlo zápas psychicky. Začali prvý set dobre. Rimavská Sobota sa však rozohrala, zlepšila príjem, Iskre odišlo podanie a tam bol najväčší rozdiel. Chýbala sebadôvera, rozdiel v počte odohratých stretnutí sa ukázal. Aj keď Iskra niektoré akcie zahrala veľmi dobre, niektoré akcie vyslovene pobabrali. Hnúšťanky podávali na hranici rizika a pokazené podania zobrali družstvu vietor z plachiet. Slivková si nenašla miesto. Začala hrať na bloku, kde nehrala dve sezóny, pretože Národová je chorá. Tým pádom Iskra mala problémy nielen na bloku, ale aj v útoku.

Soboťanky v ňom triumfovali a zabezpečili si postup do boja o celkové prvenstvo v súťaži a o miestenku do barážových stretnutí o postup do extraligy. Hnúšťanky budú hrať s Kometou Košice o konečné tretie miesto.

Zostava Iskry: Bukviarová, Štefániková, Migaľová, Slivková, Palíková, Ďurišová – liberka Zatrochová, Szőkeová, Bartová, Ďurindová.

Tréneri: Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová