VK Iskra Hnúšťa – VK Slovan Rimavská Sobota 0:3 (-22, -22, -11) 0:3 (-25, – 15, – 20)

06. 02. 2010 |

Hnúšťanky nastúpili bez jednej z kľúčových hráčok Eriky Migaľovej. Naopak, prvýkrát v prebiehajúcej sezóne vybehla na palubovku v hnúšťanskom drese Petronela Bartová. Iskra napriek snahe nedokázala získať v konfrontácii s rimavskosobotským tímom ani len jeden set.

V prvom sete prvého zápasu si dlho udržiavali vedenie hráčky Iskry. Za stavu 21:19 pokazila podanie domáca Ďurišová, a keďže aj nasledujúcu loptu získali Soboťanky, bolo vyrovnané. Hnúšťanky síce ešte vyhrávali 22:21, ale set sa stal napokon korisťou Slovana. V druhom dejstve bol stav 21:21 a úspešnejšie boli v jeho koncovke opäť líderky súťaže. V treťom sete rimavskosobotské volejbalistky poľahky prevalcovali Iskru. Soboťanky nezachytili úvod zápasu, nedaril sa im príjem. Doťahovali potom náskok domácich. Iskra odohrala prvé dva sety celkom slušne. A to vzhľadom na to, že družstvo malo zdravotné problémy a netrénovalo tak, akoby chceli. V koncovkách rozhodla skúsenosť hosťujúcich hráčok. Domáce vypustili tretí set. Diváci videli v prvých dvoch setoch pekný volejbal.

Veľmi napínavý bol záver prvého setu druhého zápasu. V druhom dejstve suverénne kraľovali Soboťanky. Rimavskosobotské volejbalistky tvrdili muziku aj v treťom dejstve. Rimavská Sobota hrala perfektne. Aj keď Iskra jej v prvom a v treťom sete kládla odpor, bola jednoznačne lepšia. Soboťanky prevýšili Iskru najmä v útoku aj v obrane v poli.

Zostava Iskry: Štefániková, Národová, Bukviarová, Palíková, Slivková, Ďurišová – liberka Zatrochová, Szőkeová, Ďurindová, Bartová, Knappová.

Tréneri: Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová