VK Iskra Hnúšťa – VK TASK Martin 3:0 (19,18,18) 3:0 ( 17,23,19)

14. 02. 2010 |

Začiatok prvého zápasu bol vyrovnaný, obidva tímy sa dopúšťali nevynútených chýb. V zostave Iskry došlo v prvom súboji k striedaniu, na palubovku nastúpila Knappová, ktorá hrala na poste nahrávačky. Iskre sa nedarilo hrať svoju pestrú a útočnú hru. Hnúšťanky vyhrávali v každom sete, ale o výsledkoch v nich sa rozhodovalo až v závere. Veľmi dobre hrali domáce dievčatá na prihrávke – Zatrochová, Ďurindová a Tokárová, lenže domácim škrípal útočný stroj na sieti. Ťažko sa presadzovali proti bojovnému súperovi.

V druhom dejstve Iskra prehrávala 2:7. Nasledoval oddychový čas, po ktorom sa vďaka podaniu Kvetkovej ujala Hnúšťa vedenia 8:7. Hosťujúce hráčky však bodovali ďalej, no Kvetková svojím kvalitným servisom potiahla Hnúšťanky k výhre v tomto sete.  V treťom sete si vypracovali domáce výrazný náskok, odskočili Martinu na rozdiel dvanástich bodov. Lenže hráčky Iskry sa začali pohrávať s osudom tohto dejstva. Po vystriedaní však už Hnúšťa doviedla set do víťazného konca.

Úvod druhého zápasu zvládli Hnúšťanky v pohode. Ale v ďalšom priebehu začali Martinčanky znižovať náskok Iskry. Domáce volejbalistky produkovali chyby, ktoré pramenili z toho, že nehrali pozorne. Iskra si vždy vypracovala niekoľkobodové vedenie, lenže ľahkovážnosťou ho strácala. Volejbalistky z Turca hrali bojovne. Záverečnú fázu setov sprevádzala dramatická zápletka. S výnimkou trojlístka (Zatrochová, Ďurindová, Tokárová) striedali ostatné hráčky lepšie chvíle so slabšími.

Zostava Hnúšte: Zatrochová,  Sliacka, Mrnková, Kvetková, Ďurindová, Vojteková, liberka – Tokárová (Knappová, Hošková, Belicová).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová