VK Iskra Hnúšťa – VK ŽU Žilina 3:0 (17,18,15) 3:0 (10,17,20)

27. 03. 2010 |

Iskra podala v prvom zápase nevýrazný výkon, no vyhrala 3:0. Hnúšťanky sa zbytočne naťahovali so Žilinčankami o body, nevedeli sa dostať do svojho herného tempa. Veľa lôpt museli doslova vydrieť, hoci inokedy by zahrali podobné situácie s polovičným úsilím a oveľa účinnejšie. Hnúšťanským dievčatám stačil na súpera kvalitný servis a trochu pozorný a zodpovedný prístup pri hre v poli. Citeľne bolo badať na pohybe hnúšťanských hráčok chrípkové ochorenie niekoľkých dievčat, ktoré nedoťahovali akcie dôsledne do konca. Svoj tradičný výkon podala Sliacka a postupne  i blokárky Hochmanová a Brádňanová.

Hnúšťanky hrali v druhom stretnutí uvoľnenejšie a s väčšou chuťou. Sliacka zatlačila servisom súpera do defenzívy a ostatné hráčky v podstate dohrávali prvý set pokojne. V druhom dejstve nastalo poľavenie v domácich radoch, čo využili hosťujúce hráčky a začali dvíhať hlavu. Do hry však zasiahla z lavičky Hošková a vďaka podaniu doviedla set do víťazného konca. V treťom sete Iskra viedla vysokým bodovým rozdielom, takže priestor na ihrisku dostali aj dievčatá z lavičky. Domáce hráčky s problémami dotiahli set i zápas do víťazného konca. V obidvoch stretnutiach ukázala Iskra svoju vyzretosť. Prevýšila žilinské hráčky po každej stránke a priblížila sa ku konečnému krásnemu tretiemu miestu. V súťaži teraz nasleduje prestávka.

Zostava Iskry: Sliacka, Mrnková, Kvetková, Tokárová, Hochmanová, Brádňanová, liberka – Belicová, (Hošková,  Dolezsová, Miková).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová