VK Iskra Hnúšťa druhá na XVI. ročníku Memoriálu Michala Lumnitzera vo volejbale kadetiek

06. 09. 2020 |

V sobotu 5. septembra sa uskutočnil XVI. ročník Memoriálu Michala Lumnitzera vo volejbale kadetiek za účasti 8 družstiev. Na palubovke prebiehali zápasy účastníkov na dvoch ihriskách od rána do večerných hodín. Domáca VK Iskra Hnúšťa prešla v skupine A bez porážky a s tromi víťazstvami obsadila prvé miesto v skupine. V prvých zápasoch proti MVK Magnezit Revúca a VK ONE Ružomberok to bolo bez straty setu. Dievčatá si mohli skúšať to čo si na tréningoch osvojili. Najťažším súperom v skupine im bolo družstvo TJ-ŠK VK Krupina, s ktorým stratili po vyhratom prvom sete druhý set, ale v dramatickom treťom sete sa presadili, po celý čas viedli a tak ho dotiahli aj do víťazstva 2:1 V semifinále nastúpila Iskra proti druhému družstvu B skupiny ŠVK Tatran Banská Bystrica, s ktorým sa odohral podobný scenár. Vyhratý prvý set, akoby uspokojil dievčatá a v druhom sete sa nakopili mnohé nevynútené chyby, čo súper využil na vyrovnanie na 1:1. Tretí set bol však v réžii domácich dievčat a víťazstvom 2:1 sa prebojovali do finále turnaja, v ktorom sa vo večerných hodinách stretli s MŠK Žiar nad Hronom. Dusno v hale, úzky káder bez možností viacerých striedaní sa podpísal na dievčatách. Hoci Iskra prejavila enormnú bojovnosť a chuť, nestačilo to na dobre disponovaného súpera. Domáce, hoci prehrali zápas 0:2, v oboch setoch dali 19 bodov, zaslúžia si pochvalu a určite nesklamali. Vyčerpanosť niektorých hráčok sa ukázala po zápase, keď došlo k uvoľneniu, čo bol dôkazom, že načreli na dno svojich síl.

Dievčatám gratulujeme k druhému miestu a ďakujeme im za predvedený výkon a najmä za bojovnosť počas celého turnaja.

VK Iskra Hnúšťa :

E.Boľfová, Kr.Sojová, N.Michalková, V.Parobeková, T.Vrábľová, L.Javorová, libero – K.Svinčiaková, (Kv.Sojková, V.Strelníková) Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar