VK Milanotrade Banská Bystrica – VK Iskra Hnúšťa 0:3 (-12,-15,-15) 0:3 (-20,-20,-17)

07. 03. 2010 |

Hnúšťanské  kadetky cestovali do mesta pod Urpínom bez chorej univerzálnej hráčky Ďurišovej. Spoľahlivo ju však nahradila Kvetková z družstva starších žiačok. Banskobystričanky boli pre Iskru príjemným súperom, nedokázali ju vážnejšie ohroziť.  Hosťujúce volejbalistky hrali v pohode a koncentrovane v poli i na sieti. Domáce mali problémy s podaním Iskry i s hrou jej hráčok na sieti. Priebeh prvého i druhého zápasu umožnil, aby dostali rovnomerný priestor v zostave Hnúšte obidve nahrávačky i obidve liberky.

Prvý set druhého stretnutia zastihol Iskru nekoncentrovanú. Banskobystričanky vyhrávali 6:2 i 9:3. Hnúšťanky sa len pomaly vracali na „zem“ a na domáce družstvo sa dotiahli, keď vyrovnali na 18:18. Dovtedy produkovali nevynútené chyby ako na bežiacom páse. Iskra v ďalšom priebehu kontrolovala hru, ale svoju výkonnosť z prvého zápasu dosiahla ako – tak len v treťom sete. Hnúšťanské družstvo vyhralo obidve stretnutia, ale vlastným pričinením si jeho hráčky pošramotili dojem z herného prejavu.

Zostava Hnúšte: Zatrochová,  Sliacka, Mrnková, Kvetková, Ďurindová, Vojteková, liberky – Tokárová, Belicová, (Knappová).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová