VK Slávia TU Košice – VK Iskra Hnúšťa 3:1 (18, 13, -23, 21), 3:0 (11, 22, 14)

14. 02. 2010 |

V dvanástom kole prvej ligy – Východ vo volejbale žien cestovali hráčky Iskry Hnúšťa do Košíc, kde nastúpili proti družstvu Slávia TU Košice, bojujúcemu o druhé miesto. V prvých dvoch setoch prvého stretnutia kraľovali suverénne na palubovke slávistky. Hnúšťanky zvládli lepšie záver tretieho setu a znížili tak stav na 2:1. Keďže štvrtý set získali košické volejbalistky, vyhrali aj prvý duel. Prvé dva sety vyzneli jednoznačne v prospech Košíc. V treťom a vo štvrtom sete to však bol pomerne veľmi kvalitný a vyrovnaný volejbal. V koncovke tretieho dejstva mala Iskra navrch. Vzhľadom na to, v akej zostave cestovali, bola s poslednými dvomi setmi vcelku spokojnosť.

V prvom sete druhého zápasu dostali volejbalistky Iskry nakladačku. V druhom dejstve sa síce z nej pozbierali, ale na výhru v tomto sete to bolo málo. V treťom sete vôbec nezvládli hosťujúce hráčky jeho rozhodujúcu fázu. Do prvého setu nastúpili hostky nepripravené. Prevýšili ich domáce hráčky na podaní, nevedeli si prihrať. Druhý set bol vyrovnaný. Tretí set bol do stavu 16:14 tiež vyrovnaný, potom Iskra však Slávia bodovo odskočila a rezignovala. Hnúšťanky skúšali hrať celý zápas s Bartovou. Slávistky poskočili vďaka dvom víťazstvám nad Hnúšťou v tabuľke z tretieho na druhé miesto.

Po týždňovej prestávke sa začne v súťaži play – off.

Zostava Iskry: Bukviarová, Národová, Palíková, Migaľová, Slivková, Ďurišová – Bartová, Szőkeová.

Tréneri: Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová