VK Slovan Rimavská Sobota – VK Iskra Hnúšťa 3:1 (22, -21, 25,12), 3:2 (-21, 29, -18, 22, 10)

27. 02. 2010 |

V prvej lige – Východ vo volejbale žien sa začalo play – off. V zápasoch prvého kola play – off poriadne potrápili volejbalistky Iskry rimavskosobotské družstvo. Predovšetkým druhému zápasu nič nechýbalo. Hnúšťanky sa prezentovali skutočne vo veľmi dobrom svetle, ale na víťazstvo im to nestačilo. Volejbalistky Iskry ukázali, že vedia hrať volejbal, úplne sa vložili do hry, emotívne prežívali úspešné zásahy. Viaceré hnúšťanské hráčky si vyslúžili pochvalu za predvedený výkon z rimavskosobotského tábora. Slovanistky však vedú v sérii 2:0 na zápasy.

Do koncovky úvodného setu prvého zápasu vstupovali družstvá za stavu 20:20. Set sa ale stal korisťou Slovana. V druhom dejstve mala Hnúšťa navrch a vyrovnala priebežný stav na 1:1. Hosťujúce hráčky nezvládli koncovku tretieho dejstva, keď nevyužili vedenie 24:21. Domáce vyrovnali na 24:24. Iskra mala setbal aj za stavu 25:24, ale opäť ho nepremenila a pykala. Štvrtý bol jednoznačnou záležitosťou Soboťaniek. Iskra nezvládla tretí set, nepodarilo sa jej ho v koncovke doviesť do víťazného konca. Vo štvrtom sete už boli hostky odovzdané.

Druhý zápas priniesol príťažlivý volejbal so všetkým, čo k tomu patrí. V prvom sete bola Iskra lepšia a získala ho vo svoj prospech. Veľkú drámu priniesol záver druhého setu, šťastnejšie boli napokon slovanistky. Set zdramatizovali v závere volejbalistky Iskry, keď sa nevzdali za nepriaznivého stavu. V treťom dejstve zvíťazili Hnúšťanky s prehľadom. Keďže vo štvrtom sete zvíťazili domáce hráčky, rozhodoval o víťazovi tajbrejk. Od začiatku skráteného dejstva išli Soboťanky  za víťazstvom, mali razantný nástup, vyhrávali 5:0 i 8:3.

Diváci videli veľmi pekný volejbal. Zápas trval dve hodiny a desať minút. Stretnutie sa lámalo vo štvrtom sete, v ktorom Iskra urobila chyby. Iskru prevýšili Soboťanky skúsenosťami. Séria prvého kola play – off sa presúva do Hnúšte, kam pricestuje na budúci týždeň Slovan Rimavská Sobota.

Zostava Iskry Hnúšťa: Bukviarová, Národová, Štefániková, Palíková, Slivková, Migaľová – iberka Zatrochová, Szőkeová, Ďurindová, Ďurišová, Bartová, Knappová.

Tréneri: Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová