1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – MVK Vranov nad Topľou

2:3 (24,-21,-23,19,-13) a 3:1  (20,21,-11,21)

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, libero Lucia Tokárová (J.Pásztorová, Lenka Tokárová,  S.Vetráková, K.Šulyoková,  T.Štefániková)

Juniorky Iskry odohrali svoj zápas prvej ligy junioriek na domácej pôde, keď privítali svojho súpera z Vranova nad Topľou. Zápas bol veľmi vyrovnaný, čo hovorí aj skóre. Dva dvojhodinové zápasy sa museli páčiť všetkým prítomným divákom. Prvý zápas bol ako na hojdačke. Prvý set lepšie zvládli domáce hráčky, ktoré skóre otočili až v úplnom závere setu. Druhý a tretí set zasa v koncovkách zvládli lepšie hosťujúce hráčky. Štvrtý set mali pevne v rukách domáce hráčky a tak musel rozhodnúť piaty set. V ňom po celý čas vyhrávali hráčky z Vranova a domáce len doťahovali ich náskok. Domácim sa podarilo ešte zápas zdramatizovať keď vyrovnali na 13:13, ale záver si hosťujúce hráčky už ustrážili a zápas vyhrali 3:2.

Druhý zápas mal veľmi podobný priebeh. Domáce vyhrali po boji prvý set. Aj v druhom sete to bol boj o každú loptu. Družstvá sa striedali vo vedení. Záver setu však opäť lepšie zvládli domáce hráčky. Stav 2:0 pre domáce hráčky mal už priniesť úplný pokoj na ich ruky a zápas mali dotiahnuť do víťazného konca, ale opak sa stal pravdou. Chyba za chybou a náskok súpera rýchlo narástol na dvanásťbodový. Ten si už hosťujúce hráčky hravo ustrážili a set vyhrali. Štvrtý set bol vyrovnaný až do stavu 16:16. Potom s vypätím všetkých síl domáce odskočili svojmu súperovi na rozdiel štyroch bodov a tie si už postrážili do konca a zápas vyhrali.

Dievčatám musím poďakovať za ich výkon. Ukázali, že keď sa sústredia iba na hru hrajú pekný volejbal. Dneska ich však musím pochváliť najmä za bojovnosť počas celého zápasu.