XXVII. ročník Pohár primátora mesta ovládli Žiarčanky

03. 10. 2020 |

V sobotu 3.10.2020 sa uskutočnil XXVII. ročník Pohára primátora mesta vo volejbale junioriek. Účasť bola obmedzená vládnymi odporučaním pre hromadné športové podujatia na tri družstvá. Ženské družstvá Žiaru nad Hronom a Čadce doplnili domáce juniorky. Turnaj sa hral systémom každý s každým na tri vyhraté sety a priniesol mnoho bojovnosti a pekných volejbalových akcií.

Pre všetky družstvá to bola posledná previerka pred štartom novej sezóny. Domáce mladé družstvo, ktoré sa pripravuje na svoj štart v 1. lige junioriek, hoci má vo svojich radoch len jednu juniorku nesklamalo. Dievčatá ukázali svoj potenciál, ktorý má budúcnosť, keďže môžu v lige hrať až na jednu tri roky. Hnúšťanky už v prvom zápase ukázali, že ich treba brať vážne. Po prehratom sete sa chytili a vyrovnali na 1:1. Škoda, že v pohode hrajúce družstvo sa zaseklo v treťom sete a vlastnými chybami nechali ovládnuť set Žiarčanky. Vo štvrtom sete sa však dievčatá ukázali peknou a pestrou hrou.

V druhom zápase proti Čadci Hnúšťanky začali útočne na servise a pozorne v poli i na sieti. Výhra ich akoby uspokojila a druhý set nevedeli Hnúšťanky nájsť svoju tvár. Tretí set zasa ovládla Iskra hru a viedla 2:1. Štvrtý set domáce hrali rozhárane, s veľkým počtom nevynútených chýb, prehrávali 4:8 a 13:18. Iskra spozornela, prevzala taktovku do svojich rúk. Domáce nielen vyrovnali stav na 18:18, ale aj viedli 22:19. Potom zasa popustili na účinnosti a hostky zaslúžene vyrovnali stav na 2:2. Piaty set začiatkom do stavu 5:7 ťahali Hnúšťanky za kratší koniec, ale výmena strán už bola za stavu 8:7 a od tohto momentu už domáce hráčky nepustili vývoj setu a celého zápasu zo svojich rúk. Víťazstvo 3:2 nad bojovným družstvom ukázalo, že dievčatá sa vedia pozbierať i za nepriaznivého stavu.

Počas turnaja si domáce družstvo vyskúšalo viacero možností zloženia, čo bolo veľkým plusom. Teraz je potrebné sa sústrediť na učínkovanie v súťaži, keď už v sobotu 10.10.2020 ich čaká na domácej palubovke jeden z favoritom Spišská Nová Ves.

Všetky hráčky si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon. Ďakujeme im za reprezentáciu a gratulujeme k celkovému druhému miestu.