Ženy Iskry neuspeli v Rimavskej Sobote na turnaji O pohár primátora mesta

26. 09. 2010 |

Ženy Iskry sa zúčastnili 25.IX.2010 v Rimavskej Sobote na volejbalovom turnaji O pohár primátora mesta. Veľká absencia hráčok nedovolilaukázať lepšiu hru. Veľmi omladené družstvo žien sa nedarí skonsolidovať a preveriť si pred súťažou svoje možnosti. Choroba a pracovné povinnosti nedovolili nastúpiť Iskre v plnom zložení. Aj tak však dievčatá v niekoľkých momentoch ukázali svoje možnosti. Škoda, že vlastnými chybami sa pripravili o lepšie výsledky, keď po jednoduchých loptách strácali „dych“.

Výsledky:

VK Iskra Hnúšťa – VK Slovan Rimavská Sobota 0:2 (-14,-22)

Iskra začala presvedčivo a viedla 7:1, postupne však bojazlivou hrou na sieti dala možnosť uchytiť sa domácim a tak prvý set jasne domáce hráčky vyhrali. Druhý set začal opačne, Hnúšťanky prehrávali 0:7, ale spozorneli a skóre otočili v prospech seba na 12:10. V závere set Iskra niekoľkými vlastnými chybami stratila kontakt s hrou a prehrala set i zápas.

VK Iskra Hnúšťa – VK Kometa Košice 0:2 (-24,-15)

Hnúšťanky odohrali slušný prvý set, ktorý po celý čas viedli, ale nedotiahli do úspešného konca. Druhý set sa už dievčatá nevedeli skoncentrovať na hrua po mnohých chybách stratili set i zápas

VK Iskra Hnúšťa – MVK Poltár 0:2 (-15,-18)

Hnúšťanky bojovali a snažili sa odpovedať na akcie súperiek, lenže nie vždy sa podarilo úspešne realizovať myšlienky hráčok. Iskra nestačila na mladé juniorky, ktoré jasne dominovali nielen v zápase, ale i na turnaji.

VK Iskra Hnúšťa – VK MŠK Brezno 0:2 (-17,-22)

Možno povedať, že Hnúšťanky znova odohrali nedokončený zápas. Druhý set mali jasne vo svojej réžii, keď sa súper chystal na tretí rozhodujúci set, Iskra vlastnými chybami – pokazené podania do siete a útok do autu- Iskra stratila set i posledný duel.

Celkovo nevyzeral výkon tak ako ukazujú výsledky, isteže dievčatá vedia hrať lepšie a kvalitnejšie. Možno pod tlakom absencie niektorých hráčok nedokázali dotiahnuť nádejne sa ukazujúce sety do úspešného konca. Kvalitný výkon odohrala P.Ďurišová na univerzálnom poste. na smečiarskom poste musela nastúpiť liberka J.Zatrochová, ktorú zastupovala celkom slušne L.Tokárová na poste liberky.

Iskra :

P.Slivková, A.Bukviarová, Z.Blahová, Z.Vojteková, P.Ďurišová, J.Zatrochová, liberka – L.Tokárová (L.Sliacka)

Konečné poradie turnaja:

  1. MVK Poltár
  2. VK Kometa Košice
  3. VK Slovan Rimavská Sobota
  4. VK MŠK Brezno
  5. VK Iskra Hnúšťa