MŠK Žiar nad Hronom – VK ISKRA Hnúšťa A

2:3 (–9,-14,22,25,-14) a 0:3 (-8,-20,-10)

B.Sliacka, M.Hochmannová, P.Kvetková, J.Pásztorová, N.Klembuszová, N.Václaviková

( S.Hosťovecká, D.Dolezsová)

Do prvého stretnutia vstúpili dievčatá svedomito svojmu súperovi nedovolili vôbec nič. Dominovali vo všetkých herných činnostiach. Prvé dva sety hladko vyhrali. Do tretieho setu akoby nastúpili v drese Iskry úplne iné hráčky. Ich hra nebola dobrá, kazili veľmi ľahké lopty a súperovi dovolili uchytiť sa v zápase. Domáce vyhrali tretí set po ťažkom boji 25:22. Štvrtý set bol v podaní Iskry ešte horší. Žiarčanky si veľmi ľahko vybudovali niekoľkobodový náskok. Hráčky Iskry sa ako tak spamätali až za stavu 15:3. Šnúrou niekoľkých bodov stiahli síce náskok domácich, ale tie si už udržali najtesnejší náskok a set vyhrali 26:24. Do piateho setu nastúpili dievčatá opäť koncentrovane. Sériou niekoľkých výborných podaní si urobili náskok 9:2. Ale tento stav im skôr ublížil, ako povzbudil a o svoj sľubný náskok veľmi rýchlo prišli. Set sa rozhodoval v jeho závere a v ňom už preukázali hráčky Iskry pevné nervy a set ako i zápas doviedli do víťazného konca.

Druhý zápas sa začal presne tak isto ako ten prvý. Hnúšťanky si rýchlo vybudovali náskok a ten udržiavali až do konca setu. Ich hra už bola úplne iná a svojmu súperovi nedovolili vôbec nič. Výborným podaním a peknou útočnou hrou doviedli druhý zápas k hladkému víťaztvu 3:0.